Hakkımızda

Aynı Çatı Altında

Biz, Yaşam Foods olarak, hayvanlara karşı zulmün karşısında olmak ve onların refah standartlarını geliştirmeye katkıda bulunmak için Alsancak’ta kurulan bir işletmeyiz. ‘Bütün canlılar yaşam önünde eşit doğarlar, aynı var olma ve saygı görme hakkına sahiptirler.’ Bu felsefe ile yola çıkıp, insanların var olan alışkanlıklarını kırmak ve beslenme tarzlarını değiştirmek için tamamen bitki bazlı alternatif bir mutfak öneriyoruz. Amacımız bu alternatif mutfağın Türkiye’nin yerel mutfağı olması ve diğer her türden hayvansal mutfakların önüne geçip Türkiye’nin bitki bazlı beslenmeye dönüşümüne aracı olmasıdır. Ayrıca vegan beslenme biçiminin dünyanın en lezzetli ve sağlıklı mutfağı olduğunu göstermek ve bu mutfağa evrilmesi için gerekli tüm çabaları göstermek de amaçlarımızdan bir diğeridir.

Yaşam
vegan1

Hakkımızda

Hayvanları seviyoruz, tabağımızdaki yemeğimizi de seviyoruz ve bu tabağı bitkisel beslenmenin tüm faydaları ile kapımızdan içeri giren herkes ile paylaşmayı da çok seviyoruz. Sadece veganlar veya vejetaryenler ile değil; daha büyük bir hevesle, özlemle, bunu et yiyenler ile paylaşmak ve onlara zulümden ve sömürüden yoksun yemeği sunmak veya denemelerine fırsat vermek bizim tutkumuz ve görevimiz. Tüm bu deneme ve çabaların iki kaynağı var: sevgi ve ondan türemiş şefkat. Giderek daha çok insan vegan veya bitkisel bazlı beslenmeye geçiyor. Bunun ana nedenlerinden ilki elbette yukarıda dillendirdiğimiz gibi ahlaki. İkinci nedeni ise tamamen sağlığa faydaları, ki tüm bu faydalar pratik olarak sonsuzlar. Biriken enerjiden tutun da, gençleşmiş deriye, iyileşmiş sindirim sisteminden, bilişsel ve odaklanma sorunlarının azalmasına, neredeyse tüm fiziksel, zihinsel ve ruhsal sorunların çözümünde etkili bir beslenme.

Vegan

Hakkımızda

Vegan bir işletme olarak sorumluluğumuz; insanlara, etik değerler başta olmak üzere, tüm bu sağlıksal faydalarını anlamalarını ve buna minnettar kalmalarını sağlamak için yardım etmek. Elbette burada sadece insan esenliği söz konusu değil, onunla beraber veya onu sağlayarak yaşamın öznesi olan dünyadaki her hissedebilir canlının yaşam standartlarını yükseltmek söz konusu. Tüm hissedebilir canlılar aynı içkin değere sahiptir. Keyfi olarak atadığımız değerler bu içkin değerin yerini alamaz. Hiçbir hissedebilir varlık kimsenin malı ve kaynağı olamaz. Kibarlık ve şefkatli olmak bu yüzden bir erdemdir. Tüm canlılara karşı olabildiğince yüksek bir farkındalıkla yaklaşmak ve olabildiğince az zarar vermek erdemlerin en büyüğüdür. Her türlü aşağılama, karalama, çevresel duyarsızlık, doğaya karşı saygısızlık, insana karşı nefret bu erdemin hiçbir şekilde yanında yer alamaz. Yaşam çoğuldur ve birlikte mümkündür. Onu erdemli hale getiren bu değerlerdir. Gelin hep beraber bu güzel dünyayı bu yaşam ağacının altında toplayalım!

Foods
vegan3

Haberdar Ol

Mail adresini bize göndererek ekibin bir parçası olabilirsin.